Будівництво

Як сушити бетон? Трансформатор на допомогу!

запис створено   | 

Знайома ситуація, коли зима несподівано вдарить, сушити бетон зазвичай нічим. Бетон з хімічними присадками, типу поташу, незручний з технологічної точки зору, так як він швидко схоплюється і необхідна безперебійна його доставка на будмайданчик. Обігрів покладеного і прихованого бетону шляхом нагнітання теплого повітря економічно недоцільний, оскільки призводить до ще більш сильного подорожчання будівельних робіт в зимовий період. На допомогу приходить електричний трансформатор. З його допомогою здійснюється прогрів бетону до досягнення нею заданої міцності без порушення технологічного процесу.

Трансформатор для бетону

Важливо! Перед початком роботи з трансформатором необхідно розрахувати обсяг бетону, що вимагає прогріву, для вибору потужності трансформатора, визначити товщину заливки, для правильного вибору виду електродів і перетину кабелів.
Вибираємо електроди для сушки.

Розглянемо застосування деяких видів електродів:

  1. Пластинчасті електроди. До них відносять пластини стали або покрівельного металу, які вставляють на внутрішню сторону опалубки таким чином, щоб електрод стикався з поверхнею бетону. При пропущенні електричного струму між двома електродами весь обсяг залитого бетону прогрівається. До недоліків такого методу можна віднести відносно невеликий обсяг підігріваємого бетону (стіни, балки, колони, плити і т.д.).
  2. Смугові електроди, являють собою металеві смуги шириною від 20 до 50 мм, аналогічно пластинчастим електродів, встановлюють між бетоном і опалубкою з одного боку заливки бетону. Одностороння установка смугових електродів застосовується при прогріванні стін, підлог, плит.
  3. При заливці бетоном складних форм застосовують стрижневі електроди, являють собою звичайні арматурні прутки перетином від 6 до 12 мм. Зазвичай стрижневі електроди встановлюють групами для досягнення рівномірного прогріву всієї маси бетону.
  4. Для прогрівання залізобетонних виробів, геометрія яких має велику довжину, застосовують струнні електроди. Вони являють собою звичайний нагрівальний кабель в ізоляції з перетином, що залежать від потужності пропускається струму.

При використанні будь-якого типу електродів поважаюча себе будівельна компанія контролює температурний режим прогріву з можливістю його оперативного корегування. Для цього на стадії заливки в бетон встановлюються спеціальні тонкі трубки або термопари, з яких знімаються показники температури. Зазвичай при правильних розрахунках кількості електродів і потужності струму в першу добу після заливки бетон набирає близько половини від розрахункової міцності.

Так що на сьогоднішній день електропідігрів за допомогою трансформатора є найбільш поширеним і економічно виправданим методом заливки бетону.

HotOrg - Торговий майданчик №1 в Україні! Велика кількість покупців і продавців, створення магазину, свій домен та хостинг безкоштовно!

Залишити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *