Будівництво

Зима! Ми заливаємо бетон!

запис створено   | 

Для звичайної людини процес будівництва закінчується з настанням перших заморозків і морозів. Кожен знає про три фази стану води, одна з яких — тверда. Саме ця особливість заважає проводити роботи, пов’язані з виробництвом і укладанням бетону. При температурі навколишнього середовища нижче 4 ° С, вода входить до складу бетону замерзає, внаслідок чого втрачається його міцність і може статися подальше руйнування всієї конструкції. Щоб цього не сталося, застосовують різні методи, що дозволяють запобігти швидкому замерзанню бетону.

Залив бетону зимою

До них відносять:

  • попереднє нагрівання складових частин бетону;
  • використання утепленої опалубки-сендвіча;
  • подачу теплого повітря для обігріву в зону укладання бетону;
  • використання спеціальних присадок, для уповільнення замерзання;
  • електрообігрів бетону за допомогою трансформатора.

Зверніть увагу! Найбільш економічно доцільним вважається метод електрообігріву, заснований на перетворенні електрики в тепло, за рахунок пропускання змінного струму по електродів, розташованих усередині бетону. Неприпустимо застосування постійного струму для цього, так як він викликає хімічну реакцію води та інших компонентів входять до складу бетону.

Трансформатори для прогріву бетону

Для прогріву бетону електрикою використовуються спеціальні трансформатори. Залежно від споживаної потужності вони поділяються на однофазні та трифазні.
Для маленького обсягу бетону застосовують однофазні, а для великого обсягу — потужні трифазні трансформатори.

За способом виконання трансформатори бувають: стаціонарними, пересувними та зварювальними.

Також трансформатори підрозділяються по вигляду застосовуваних електродів:

  1. З пластинчастими електродами.
  2. З смуговими електродами.
  3. З стрижневими електродами.
  4. Зі струнними електродами.

Найбільш поширеними моделями трансформаторів для прогріву бетону є:

Трансформатори для прогріву бетону й смерзшегося грунту ТСДЗ-63 / 0,38 УЗ і ТСДЗ-80 / 0,38 УЗ. Відрізняються один від одного потужністю, силою струму і відповідно об’ємом прогреваемого бетону.

Трансформатор обігріву бетону КТПТО 80, КТПТО 80-У1. Прогревочние силові підстанції ТСЗІ. Трифазний трансформатор ТМТ-50 з двома вторинними обмотками з різним числом витків.

Великі будівельні організації для прискорення будівництва, а також для відповідності залитого і набрав міцність бетону вимогам ГОСТу і різним СНиП, віддають перевагу саме метод прогріву бетону за допомогою трансформатора.

HotOrg - Торговий майданчик №1 в Україні! Велика кількість покупців і продавців, створення магазину, свій домен та хостинг безкоштовно!

Залишити коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *